O NAS

Folwark Badowo-Kłody to 20 hektarów pięknej przyrody i doskonała baza noclegowo-konferencyjna tuż pod Warszawą. Jeśli w ogóle możliwe jest opisanie tego miejsca w paru słowach, brzmiałyby one tak: cisza, przestrzeń, intymność, przyjazna atmosfera i swoboda, jakiej nie spotyka się w innych miejscach. Ponieważ jednak nie jest to możliwe, zapraszamy do obejrzenia zdjęć i odwiedzenia nas.

Historia

Folwark Badowo-Kłody powstał około 100 lat temu. Większość dziejów folwarku jest dla nas tajemnicą, a pozostała ich część to historia rodzinna. Od 20 lat próbujemy wskrzesić to miejsce nie naruszając jego charakteru i piękna. Zdjęcia, które zamieszczamy pokazują naszą drogę, aż do dziś.

Napisali o nas

Jest takie miejsce na Mazowszu, gdzie przepiękna natura, przestrzenne pejzaże oraz wiejskie klimaty spotykają się z wyrafinowaną sztuką – nie tylko kulinarną.
Jest taki zespół z Ełku, który nazywa się Tygiel Folk Banda i który gra transową, magiczną muzykę, inspirowaną kompozycjami cygańskimi, żydowskimi, bałkańskimi, tureckimi, ale także – rosyjskimi i ukraińskimi.
Czasami zdarza się, że dwoje ludzi chce ogłosić najbliższym, że planują bycie razem na dłużej, oby – do końca życia, że się kochają. Chcą nie tylko ogłosić to najbliższym, ale także pobyć z nimi w radości, serdeczności i bliskości. I wtedy Badowski Folwark i Tygiel Folk Banda tworzą najlepsze tło dla takiego bycia razem – mieszankę radości i misterium, szczęścia i nostalgii, żywiołowości i liryzmu. A jeszcze jak się trafi do tego pełnia księżyca, w dodatku – super księżyca, robi się naprawdę niezwykle. Taniec bosymi stopami na przepięknym trawniku pokrytym wieczorną rosą. Taniec ognia nad jeziorem. Pyszne wino. Kunsztownie przyrządzone warzywa. Poranne pianie kogutów.
W nocy z 9 na 10 sierpnia mieliśmy szczęście uczestniczyć w takim misterium.

Hanna Buśkiewicz-Piskorska, www.blog.maturamiedzynarodowa.pl